středa 9. července 2014

Recenze Oškliví

Oškliví
Scott Westerfeld
Anotace: 
Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava. Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných – a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu, jakou si dokáže představit: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ní zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život…
Počet stran: 328
Nakladatelství: Triton
Série: Oškliví, Krásní, Speciálové a Kompars

Tally žije v iluzi, že ve městě ve kterém žije, je vše dokonalé. Žádné války, žádné spory, prostě vše jak má být. Zbývají jí asi 2 měsíce do 16 narozenin a tak se strašně těší až půjde, jako každý 16ti letý na operaci, a stane se krásnou. Jenže se skamarádí s Shay, která se krásnou stát nechce a tak z města uteče. Nechá však Tally mapu, se kterou se dostane ven z města. Ale protože to není poprvé, kdy z města někdo utekl, Tally si zavolá "policie" města - Speciálové. Ti jí vyhrožují, že z ní neudělají krásnou pokud nenajde tábor, kam všichni utíkají. A tak se Tally vydá na cestu. Dostane se na místo uprchlíků? Dozvíte se v knížce!

Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného?

Můj názor: Většinou, když je nějaká čtyřdílná série, trvá mi strašně dlouho než jí celou přečtu. Tuto jsem však přečetla během asi 10 dní. Někdy jsem si představovala, jaké by to asi bylo, žít v takovém světě. Nebo jak vypadaly všechny postavy, protože ty na obálce mi k nim opravdu nesedí. Série mě opravdu bavila a vtáhla mě do světa krásných a ošklivých! Ze začátku mi trochu vadilo že je to z pohledu vypravěče,  ale během 20 stránek to přešlo a příběh jsem si užívala na 100%! Knize dávám 4 hvězdičky :)
Četl jste někdo tuto knihu? Líbila se Vám nebo naopak ne? A co říkáte na obálku knihy?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem obyčejná holka, co nadskakuje radostí z každého vašeho komentáře. Uděláš mi radost? :)