neděle 9. listopadu 2014

Recenze Monument 14 - Nebe v plamenech

Monument 14 - Nebe v plamenech (Sky on fire)
Emmy Laybourne
Anotace: Svět neskončil… Ještě ne.
V pokračování příběhu Monumentu 14 se skupina přeživších, donedáv
na uvězněných v supermarketu sérií ničivých katastrof, rozdělila ve dví. Většina dětí se v zoufalé snaze vydala opraveným autobusem na letiště v Denveru. Doufají, že se tam setkají se svými rodiči, budou odvezeni do bezpečí a zachrání svého umírajícího přítele.
Ale svět venku je temný a zaplavený nebezpečnými chemikáliemi, které mění lidi v krvežíznivá monstra, a ne všechny děti jsou ochotné nastoupit do autobusu. V útočišti, jež bylo již jednou narušeno, se snaží zbývající děti obnovit přátelství. Ale pokud se máte rozhodnout mezi životem a smrtí, láskou a nenávistí, komu můžete doopravdy věřit? 
Počet stran: 224
Nakladatelství: Baronet
Bratři Alex a Dean se musí rozdělit. 


Alex se s přeživšími dětmi vydá školním autobusem do 100 km
vzdáleného Denveru. Cestu jim však "znepříjemňují" chemikálie, které jsou životu nebezpečné. Cestou se však něco zvrtne. Zjistí, že jeden z pasažérů má krevní skupinu, díky které na něj, resp. ní mají chemikálie agresivní účinek (sklony k zabíjení) tak se stává pro všechny nebezpečnou. To ale není vše. Cestou je totiž přepadne parta kluků (a dívky) a sebere jim zásoby a autobus a tak musí jít po svých. Dostanou se do Denveru včas? A kam se vydá parta kluků?


Dean zůstane v supermarketu spolu s Astrid, Henrym a Caroline a pejskem Lunou. Aby toho nebylo málo - Astrid je těhotná. Vrátí se přítel, o kterém si všichni mysleli, že je nejspíše mrtvý. A kam myslíte, že zamířili zloději autobusu? No přeci do supermarketu. Co se s nimi stane? Dostanou se ze supermarketu včas a bez úhony?

Postavy: V tomto díle, se nám více Alex vybarví více než v prvním díle. Alex a Dean jsou prostě nerozluční bratři, kteří vám hned přirostou k srdci. Stejně tak ostatní postavy (pokud tedy nejsou zlé). Všechny postavy jsou dobře vykreslené a měla jsem všechny strašně ráda, hlavně malé děti.

Můj názor: Podle mě se knížka velmi podařila. Strašně se těším až si přečtu třetí díl.
Tento díl se mi asi líbil i trošilinku více než díl předchozí. Četl se rychleji (ano, měl méně stránek, ale já tím myslím rychleji, ne že jsem ho dočetla dříve) a bylo to napínavější. Kdybych mohla, knížce bych dala 4 a tři čtvrtě hvězdičky... to však nejde, tak jí dám 4,5 hvězdičky, stejně jako prvnímu dílu.
Pokud váháte s přečtením, určitě si přečtěte! :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem obyčejná holka, co nadskakuje radostí z každého vašeho komentáře. Uděláš mi radost? :)