sobota 2. srpna 2014

Recenze Aréna jedna

Aréna jedna
Morgan Rice
Anotace: New York. Je rok 2120. Amerika je srovnaná se zemí, zničená druhou občanskou válkou. V tomto postapokalyptickém světě dokáže přežít jen málokdo. A většina z nich jsou členové agresivních gangů, predátoři žijící ve velkých městech. Do okolí vysílají hlídky, které hledají otroky, čerstvou potravu pro jejich oblíbenou smrtící zábavu: Arénu Jedna. Je to stadion smrti, kde musí soupeři bojovat na život a na smrt tím nejbarbarštějším způsobem. V aréně existuje jen jedno pravidlo: nikdo nepřežije. Nikdy.
Hluboko v divočině, vysoko v horách Catskills se 17leté Brooke Moorové a její mladší sestře Bree daří skrývat se a přežívat. Jsou opatrné a vyhýbají se otrokářům, kteří v oblasti hlídkují. Jednoho dne však Brooke není tak opatrná, jak by mohla, a Bree padne do zajetí. Otrokáři ji unesou ve svém autě, které míří zpět do města, kde na ni čeká jistá smrt.
Otec Brooke ale sloužil u námořní pěchoty a vychoval ji, aby byla silná a nikdy se nevzdávala. Když její sestru unesou, Brooke zmobilizuje vše, co má k dispozici, a začne otrokáře pronásledovat v naději, že se jí podaří svou sestru přivést zpět. Cestou narazí na Bena, kterému je také 17 let a přežívá v divočině, podobně jako Brooke, se svým bratrem, kterého unesli. Své sourozence se vydají zachránit společně.
Následuje postapokalyptický thriller plný akce, kde ti dva pronásledují otrokáře při té nejnebezpečnější jízdě, kterou kdy zažili, a sledují je až do samotného srdce New Yorku. Pokud chtějí přežít, budou muset učinit ta nejtěžší rozhodnutí ve svém životě, obětovat téměř vše, na čem jim záleží, a překonat překážky, které by ani jeden z nich nečekal — včetně svých vzájemných citů. Podaří se jim zachránit své sourozence? Vrátí se domů?
A budou muset sami bojovat v aréně

Počet stran: 234
Nakladatelství: The Vision
Ta anotace je velmi obsáhlá. Trochu jsem vám jí zkrátila a napsala vlastními slovy. :)

Brooke je 17-ti letá dívka, žijící se svou sestrou Bree v horách Catskills. Společně se ukrývají před Otrokáři, kteří hledají poslední přeživší. Jednoho dne najde Brooke malou chaloupku. Je dobře ukrytá (když tam šla podruhé tak ji skoro nenašla), má velké zásoby jídla a je v ní teplo. Rozhodne se, že se tam příští noc přestěhují. To se ale nestane, protože ještě ten den Bree unesou Otrokáři. Brooke se ale jen tak nevzdá. Vydá se za nimi, v naději, že je ještě dohoní. Cestou však (skoro doslova) narazí na Bena, 17-ti letého kluka, kterému právě Otrokáři unesli bratra. A tak se za nimi vydají společně. Zachrání nakonec své sourozence? Nebo naopak chytí i je a budou muset bojovat v Aréně jedna?*


Můj názor: To byla tak poutavá kniha! Já jsem se od ní opravdu nemohla odtrhnout! Pořád tam byla nějaká akce a něco nového. Strašně se těším na druhý díl (ještě pořád nevyšel v češtině). Bylo to zase něco nového. Všechno jsem si uměla představit a "zažrat" se do příběhu. Akorát je asi hlavní hrdinka nesmrtelná nebo je to superman. Přežila toho opravdu hodně, např. když spadla z motorky v rychlosti 240km/h. 
Pokud se vám líbily Hunger games tak by tato kniha mohla být něco pro vás :) V knížce se vlastně nic stejného neděje (možná jen, že se hl. hrdinka snaží chránit/zachránit svou sestru), ale hodně lidem co se líbily Hunger games se líbila i tato kniha. Tak neváhejte a skočte po ní! ;) Dala bych jí 4.5 hvězdičky, kvůli té nesmrtelnosti hl. hrdinky, protože jinak byla knížka super! 
* Nemyslete si, že Aréna jedna, vypadá jako aréna v Hunger games. Nemá s ní nic společného.

Přeji krásný víkend :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem obyčejná holka, co nadskakuje radostí z každého vašeho komentáře. Uděláš mi radost? :)