úterý 24. června 2014

Recenze Divergence

Divergence
Obálka
Veronica Roth
Anotace: Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka – úchvatného, ale taky trochu 
 nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.
 První díl dystopické trilogie
Nakladatelství CooBoo
Počet stran : 344 
Příběh je z pohledu šestnáctileté dívky - Beatrice. Žije ve světě, který je rozdělen do 5 frakcí - Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost, Odevzdanost a Upřímnost. Neohrožení dělají různé nebezpečné kousky a chrání celé město před možným nebezpečím. Mírumilovní obdělávají pole a jsou šťastní, hodně šťastní (kvůli chlebu :D Pro ty co četli Rezistenci). Sečtělí vyrábějí různá séra a "lektvary", které by mohly pomoci městu a Upřímní jsou, jak z názvu frakce vyplývá upřímní. Beatrice se narodila v Odevzdanosti, kde lidé pomáhají jiným a ostatní jsou pro ně důležitější než oni sami. Beatrice, ale taková být nedokáže. Stojí před ní veliké rozhodnutí - vybrat si frakci, ve které chce strávit zbytek svého života. Všichni co dovrší šestnácti let, jsou povolání k testu, který jim má tuto volbu usnadnit - říct jim, do jaké frakce se nejvíce hodí. 
Tento test na ní však nefunguje, protože jí neurčí pouze jednu frakci, ale dokonce tři - Sečtělost, Odevzdanost a Neohroženost. Jenže, když na ní tento test nefunguje, znamená to, že něco není v pořádku. Je divergentní a tím pádem se stává nežádoucí.
Jakou frakci si vybere? Jak se jí tam bude líbit? 

Můj názor: Tato série mě opravdu vzala a první díl jsem měla přečtený
asi za 2 dny. Divergence je opravdu skvěle napsaná a v prvním díle se pořád něco děje. Byla jsem nadšená, když jsem se dozvěděla, že se bude točit film. Zamilovala jsem si Čtyřku a všechny ostatní z knížky, protože to bylo opravdu super. Musím ale říct napsat, že druhý díl už byl trochu slabší, ale ve třetím se to zase rozjelo. Tuto sérii bych doporučila všem komu se líbily Hunger Games. Potom všem kdo má rád fantasy a sci-fi. Všechny 3 knížky mám samozřejmě doma pro případ, že bych chtěla číst znovu. A taky protože čtení této série jsem si užila! (až na konec Aliance! :'( ) :3 Proto jí dávám 4,5 hvězdičky.
Každý komentář potěší ;) Klidně i kritika abych věděla co mám zlepšit :) 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem obyčejná holka, co nadskakuje radostí z každého vašeho komentáře. Uděláš mi radost? :)